Yüz Germe

Yüz Gerdirme

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları günümüzde genellikle estetik kaygılarla yapılıyor gibi görünse de kimi zaman tıbbi bir zorunluluk olabiliyor. Bu ameliyatlar artık günümüzde kadınlar ve erkekler arasında sıkça tercih edilir durumdadır. Yüz bölgesindeki kırışıklıklar, sarkmalar, çökmeler, ince çizgilerin derinleşmesi, mimiklerin istenmeyen şekillerde oturması, istemsiz kas kasılmaları bu ameliyatların estetik ve tıbbi gerekliliği olarak görülüp yüz germe işleminin tercih edilme sebepleri arasındadır. Yüz germe işlemi yaptırmak için herhangi bir yaş aralığından ya da yaş sınırlamasından bahsetmek mümkün değildir. Bu işlem kişinin cilt yapısına göre erken ve ileri yaşlarda da tercih edilebiliyor.

Yüz Germe İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yüz germe işlemleri günümüzde sadece ameliyatlarla yapılan bir işlem olmaktan çıkmış ve bu işlem için çok farklı yöntemler uygulanır hale gelmiştir. Bu işlemler doktorun sunacağı seçenekler göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir. Kişinin cilt yapısına en uygun yöntem ve yüze en uygun işlem tercih edilmelidir.

Yöntem seçilmeden önce kişinin yüzünün sarkmalardan ve kırışıklıklardan önceki hali mümkünse eğer geçmiş yıllardaki fotoğraflarına bakılarak tespit edilir. Bu aşamadan sonra yapılacak işlemin kalıcılığı, etkisi ve yüze yakışması hakkında işlem yaptıracak kişilerin detaylıca bilgi alması gerekir.

Yüz Germe İşlemlerinin Kalıcılık Süreleri Ne Kadar Olur?

Yüz germe işlemi kişilerin yaşlarına bağlı olarak değişebiliyor. İleri yaşlarda bu işlemin yapılması daha çaplı operasyonlar gerektirirken erken yaşlarda küçük medikal uygulamalar yeterli olabiliyor. Yüz germe işlemleri kişileri kendi yaşlarının ortalama 5 ile 8 yıl arasında daha erken yaşta gösterir. Ancak işlemin kalıcılığı kişiye ve kişinin yaşam şartlarına bağlı olarak değişebilmekte ve kişiye göre şekil alabilmektedir. Düzenli kontroller, cilt bakımları, gerekli takviye edici gıdalar, sağlıklı yaşam koşulları sürenin uzamasına katkı sağlar.

Yüz Germe İşlemi Sonrasında Neler Olur?

Yüz germe işlemi ya da ameliyatı sadece deri üzerinde yapılan ufak oynamalardan ibaret olmayıp derinin alt katmanlarının şekillenmesini ve kas bölgelerinin değişmesini sağlayan detaylı bir işlemdir. Gerek medikal yöntemler gerekse tıbbi yöntemler bu işlemlerin kalıcılığını ve sonucunu etkilemektedir. İşlem sonrasında deride şişme ve morluklar oluşması beklenir. Ancak doktor kontrolünde kullanılan ilaç ve kremler bu etkiyi azaltmada yardımcı olmaktadır.

Hakkında admin

Check Also

Detoks Nedir?

Detoks Nedir? Günümüzde detoks üzerine ilgi artmaya başladı. Fakat detoks insanların gözünde sadece bir zayıflama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.