Sperm Arttırıcı Yiyecekler

Sperm Artırıcı Besinler

Sperm Artırıcı Yiyecekler

Sağlıklı spermlere sahip olmak hem cinselliğin devamı hem de döllenmenin sağlanması için en önemli faktördür. Bu yüzden erkeklerin sperm sağlığına organlarına verdiği kadar önem vermeleri hayati bir önem taşır.

Hangi Besinler Tüketilmeli

Sperm üretimi doğrudan yaşam tarzımızla bağlı olduğu gibi bunun en büyük payını yediklerimiz saplamaktadır. Zira sağlıklı bir sperm sağlıklı bir vücutta üretilir. Bu sebeple erkekler yediklerine ve içtiklerine çok önem vermelidir.

Omega 3 İçeren Yiyecekler

Sağlık deyince akla gelen ilk gıda deniz ürünleridir. Özelliklerde tatlı su balıkları içerdikleri omega 3 ve B 12 vitaminleri sayesinde sperm üretimine yardımcı olmaktadır. Özellikle somon başlığı tavsiye edilir. Eğer balık yemek gibi bir alışkanlığınız bulunmuyorsa kesinlikle ek gıda takviyesi alınmaktır.

Badem

İçerdiği yararlı yağlar sayesinde sperm üretime doğrudan faydası kanıtlanmıştır. Sperm üretimine yardımcı olmakla beraber sinir sistemi sorunlarına da iyi gelir.

Tropikal Meyveler

Özelikle muz, avokado, Hindistan cevizi sperm üretimi için gerekli alt yapıyı sağlar. Bununla birlikte vücuda gerekli enerjiyi sağlar, kilo kaybına yardımcı olur. Unutulmaması gerekir ki fazla kilo alımı sperm sağlığını doğrudan etkilediğinden bu tür yiyeceklerin sık sık tüketilmesi ciddi öneme sahiptir.

Süt Ürünleri

Birçok sağlık problemlerinin sebebi kalsiyum eksikliği olduğu gibi sperm üretimimizi de etkileyen en büyük faktörlerden biride kalsiyum eksikliğidir. Zira sperm üretimi sağlıklı bir erkek vücudunun refleksi veya başka bir deyişle sonucudur. Eğer sağlıklı bir vücudun alt yapısı olmadığı takdirde vücut sperm üretmekte zorlanır. Özellikle erkeklerde vücut ani bir testosteron eksikliği, üretimi artığı azaldığı zaman vücut tepki olarak kadın hormonu üretir.

Çikolata

Çikolata hem çok sevdiğimiz hem de sıklıkla tükettiğimiz bir üründür. Ancak her çikolatalı ürün sperm artırımı sağlamaz. Sadece katkı maddesi içermeyen biter olarak adlandırılan çikolatalar sperm üretimine yardımcı olur.

Kırmızı Et

Sperm üretimini etkilediği gibi asıl etkisi sperm kalitesi üzerindedir. Ancak yeterli miktarda tüketilmelidir. Zira fazla tüketildiğinde kilo alımına sebep olur. Kişinin vücut dengesi bozuldukça sperm üretimi de bozulmaya başlar. Bu bakımdan kırmızı eti sofranızdan eksik etmemeli aynı zamanda da gereğinden fazla tüketmemelidir.

Hakkında admin

Check Also

B Vitamini

B Vitamini B vitamini kompleksi, 8 vitaminden oluşan bir gruptur. Hücrelerin metabolizmasında önemli bir işi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.