KARIN GERDİRME (ABDOMİNOPLASTİ)

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı genellikle karın derisi sarkmış olan kadınlar tarafından daha çok talep görmektedir. Bununla birlikte erkeklerde, aşırı kilo alma sonucunda karın bölgesindeki derilerde ve kaslarda meydana gelen deformasyona bağlı olarak gelişen sarkma olmaktadır. Kilo kaybı da karın bölgesindeki derilerin gevşeyip sarkmasına yol açar. Özellikle hamilelik döneminde sonra karın bölgesinde yer alan dokuların gevşemesi, karın duvarının öne doğru çıkması ve çatlakların oluşması doğal olarak istenmeyen bir durumdur.

Oluşan bu görüntünün eski görünümüne kavuşması için çoğu zaman spor ve diyet gibi bireyin kendince uygulayacağı yöntemler tam anlamıyla başarı ile sonuçlanmamaktadır. Dolayısıyla tek bir operasyonla uygulanan bu yöntem, gevşemiş ve sarkmış olan karın derilerini toplar ve o bölgede yoğunlaşan fazla yağlı derileri alarak bireyin daha düz bir karına kavuşması sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı yapılmadan önce detaylı muayene yapılır ve incelenen radyolojik görüntüler ışığında ameliyatın yapılıp yapılmamasına karar verilir. Sezaryen izi seviyesinde olan bölgeden yana doğru bir çizgi çizilir. Göbek deliği kısmında bulunan sarkmış olan deri alınarak göbek deliğinin yukarı kısmında kalan deri aşağı doğru çekilir. Göbek deliği, uygun bir pozisyona getirilene kadar yeniden oluşturulur.

Aşırı yağlanma ile oluşan sarkıklar liposuction adı verilen yöntemle fazla yağlar karın bölgesinden alınır. Karın bölgesine yerleştirilen toplayıcı dikişler sayesinde karın kasları sıkılaşır ve eski sertliğine kavuşturulur. Ameliyatın son evresinde estetik dikiş ile dikişlerin hoş görünmeyen iz oluşumu önlenir. Ameliyat sonrası çatlaklar, sarkmalar ve gevşeklik gibi problemler yok edilir. Ancak tekrar bir hamilelik gerçekleşmesi durumunda bu problemlerin bir kısmının yeniden oluşması söz konusu olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Karın geme ameliyatının süresi, kişiden kişiye farklılık gösterir. Tam karın germe ameliyatı yaklaşık alarak 3-3,5 saat aralığında sürerken, karın bölgesinin daha geniş olduğu kişilerde bu süre 4 saate kadar çıkabilir. Gevşeklik ve sarkma gibi sorunların olduğu daha hafif hastalarda uygulanan mini karın germe ameliyatları ise 1-1,5 saat gibi kısa bir sürede operasyon tamamlanır. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır ve uygun koşullara sahip hastane ortamında gerçekleştirilir.

Hakkında admin

Check Also

Köklear İmplant

Köklear İmplant Biyonik Kulak Bilindiği üzere insan vücudunda 5 adet duyu organı vardır. Göz görmemizi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.