Göbek Eritme Diyeti

Göbek Eritme

Göbek Eritme Diyeti

Kilo problemi olan kişilerin bölgesel olarak kilo vermeleri daha zor bir süreci ve zaman dilimini gerektirmektedir. Uzun süreli diyetlerde, sağlıklı beslenme programları uygulansa bile göbek bölgesinde kalan kilolar için ayrıca bir emek ve çaba harcamak gerekmektedir. 7 günlük bir kür programı ve egzersizlerle göbek yağlarından kurtulmak olanaklıdır. Önemli olan sağlıklı beslenme ve egzersizi özveriyle sürdürebilmektir.

Kalıcı Göbek Eritme Diyeti

Diyet yaparken vücudun gereksinimi olan vitamin ve mineralleri karşılaması, uzun süre aç kalınmaması ve diyetle birlikte egzersiz yapılması önerilmektedir. Özellikle uzun süreli aç kalmak ve sonrasında yetersiz beslenmek, vücudun gereksinim duyduğu besin değerlerini karşılayamamaya neden olur. Böylece bağışıklık sistemi zayıflamaya başlar. Bu durum hastalıklara karşı vücut direncini kaybeden kişinin çabuk hastalanmasına ve çeşitli sağlık problemlerinin oluşmasına neden olmaktadır.

Göbek Yağlarının Erimesini Sağlayan Doğal Tarifler

  • Yulaf Ezmesi:Sabah kahvaltısında yoğurt ya da sütle karıştırılan yulaf ezmesine doğal şeker içeren meyveler eklenerek günlük şeker gereksinimi karşılanabilir.
  • Yoğurt Kürü:Akşam yatmadan 2-3 saat önce 4 yemek kaşığı yoğurda 1 çay kaşığı pul biber ile 4-5 damla limon sıkılarak tüketilmesi önerilir. Haftanın 5 günü uygulanıp 2 gün ara verilmesi tavsiye edilen yoğurt kürü, kısa bir sürede göbek yağlarının erimesine yardımcı olacaktır.
  • Elma Sirkesi:Öğünlerde, mevsim yeşilliklerinden oluşan salata, az bir zeytinyağı ve 1-2 çorba kaşığı elma sirkesiyle tatlandırılarak tüketilebilir. Bu yolla hem mevsim yeşillikleriyle sağlıklı bir öğün geçirilmiş hem de sirkenin yağ yakıcı özelliği ile göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulunmuş olunur.
  • Maden Suyu ve Yoğurt Kürü:1 şişe maden suyu, 3 yemek kaşığı ev yoğurdu, 1 çay kaşığı zencefil tozu ile yarım limonun suyu 1 bardakta karıştırılır. Hazırlanan kür, sabah kahvaltısından önce 1 hafta süreyle içilir. Bunu yapmak, bel ve göbek bölgesinde oluşan yağların kısa sürede erimesine yardımcı olacaktır.
  • Ilık Su:Göbek yağlarının erimesi sürecinde sabahları güne başlamadan önce elma sirkeli ılık su içilmesi tavsiye edilmektedir. Elma sirkeli ılık su içmek, düzenli yapıldığı durumlarda göbek yağlarının erimesini büyük ölçüde hızlandırır. Bunun her gün yapılması önerilmektedir.

Hakkında admin

Check Also

B Vitamini

B Vitamini B vitamini kompleksi, 8 vitaminden oluşan bir gruptur. Hücrelerin metabolizmasında önemli bir işi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.