Ek ödeme masalı

EK ÖDEME ISRARI

BAKANLIK EK ÖDEME İÇİN TEKRAR MALİYE İLE GÖRÜŞMEYE BAŞLADI

İki defa 3’er aylık tavan ek ödeme alan sağlık çalışanları için bakanlık tekrar ek ödeme çalışması yapmak için maliye ile görüşmelere başladı. Sağlık çalışanları ek ödeme değil tek kalem zamlı maaş için ısrar etse de bakanlık yine kendi bildiğini okuyarak ek ödemede ısrarcı tutumuna devam ediyor. Tavan ek ödemeler önceki dönemler adaletsiz dağıtıldığı için sağlık çalışanları isyan etmişlerdi. Bu seferki ek ödeme nasıl olacak geçen aylar gibi devam mı edecek yoksa yeni bir yöntem mi belirleyecekler henüz belli değil.

Aynı gemideyiz masalı

Ek ödeme sağlık çalışanının kanayan yarasıdır. Emekliliğe yansımayan ve izin – rapor durumunda kesintiye uğrayan ek ödemeler sağlık çalışanları arasında huzursuzluk ve ayrıştırmaya yol açmaktadır. Ek ödeme değil tek ödeme almak isteyen sağlık çalışanları. Taban maaşlarına seyyanen zam yapılıp ek ödemenin tamamen kaldırılmasını talep ediliyorlar. Performans sistemi ortaya çıktığından beri döner sermayenin yöneticilerin insiyatifine bırakılarak dağıtılması ve performans sisteminin sadece doktor ve yöneticilere yönelik olması. Hekim dışı sağlık çalışanlarını bu süreçte mağdur etmiştir. Ek ödeme fiyaskosu tamamen sağlık çalışanlarını mağdur eden bir sisteme dönüşmüştür.

En düşük memur maaşı

Sağlık çalışanları yükselen enflasyon rakamları ve hayat pahalılığı yüzünden açlık sınırının biraz üzerindeki bir miktardan maaş almaktadırlar. Her ay ne kadar maaş yatacak endişesi içerisinde olan sağlık çalışanları bu sistemin acilen değişmesini istiyorlar. Sendikalar ve stklar bu konuda oldukça pasif kaldıkları için sağlık çalışanları istedikleri taleplerin hiçbirini alamamaktadırlar. Yetkili olan sendika toplu sözleşmelerde aldığı zam miktarları ile tüm sağlık çalışanlarını mağdur etmiştir. Halen ek ödeme için ısrarcı olan yetkililere tavsiyemiz sağlık çalışanları artık mağdur etmek yerine bu süreçte canla , başla mücadele eden sağlık çalışanlarına hak ettikleri değeri verip bütün mağduriyetlerini ortadan kaldırmalarıdır.

Hakkında admin

Check Also

HEMŞİRELİK KANUNU

          Kanun Numarası                                     : 6283           Kabul Tarihi                                             : 25/2/1954               Yayımlandığı R. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.