Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Dış görünümde ilk önce kişilerin ağız ve diş sağlığı dikkat çeker, bu sebeple diş beyazlatma ve diş sağlığı oldukça önemlidir. Kişisel bakımın önceliklerinden biri dişlerdir. Günlük diş bakımının yanı sıra diş beyazlatma işlemleri de günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Bu işlem diş minesinin kullanılan jel gibi uygulamalar ile daha beyaz ve daha temiz hale getirilmesiyle olur.

Diş Beyazlatma Neden Gereklidir?

Diş bakımı hemen hemen herkes için oldukça önemli bir yere sahiptir. Hem bireysel olarak güzel bir görünüm oluşturur hem de ağız sağlığımız için de önemli bir yer tutar. Ayrıca diş yapısının bozuk, sararmış, kötü görünümü herkesi rahatsız eden bir durumdur. Kişinin kendini güzel ve sağlıklı hissetmesi için uygulanabilir yöntemlerden biri diş beyazlatma olabilir. Evde kendi yöntemlerinizle dişlerinizi beyazlatabilir ya da diş hekiminden destek alarak profesyonel yöntemler bulabilirsiniz. Evde muz kabuğu uygulaması, karbonatlı su ile gargara gibi uygulamalar yapılırken, diş hekimi dişin yapısına uygun bir tedavi uygulayabilir.

Beyaz Dişler Neden Renk Değiştirir?

Dökülen süt dişlerimizden, çocukluk dişlerimize kadar bakımının aslında çocuk iken başladığı düşünülürse dişlerimiz önemli bir yer tutar. Yediklerimiz, içtiklerimiz, fiziksel diş özelliklerimiz dişlerimizin yıpranmasına neden olan etmenler olabilir. Özellikle asitli yiyecek ve içecekler, kahve, alkol, sigara, aşırı şeker tüketimi dişlerimizin hem çürümesine hem de görünüş olarak kötü bir hal almasına neden olabilir.

Bu yıpranmaların birikmesi ile de diş beyazlatma işleminin yapılmasına gereksinim duyulabilir. Diş problemlerinde öncelikle diş hekiminin görüp herhangi bir engelin olup olmadığı tespitinin ardından beyazlatma işlemi yapılabilir. Diş beyazlatma işlemi doktor yönlendirmesiyle belli aralıklarla tekrarlanabilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Diş doktorunun kontrolünün ardından engel olacak durumlar söz konusu olmadığında, herkes diş beyazlatma işleminde bulunabilir. Diş eti problemleri, ağız içi yaraları, dil ve damak sorunları olanların öncelikle tedavi görmesi daha sağlıklı olabilir. Ayrıca gebelerde, çocuklarda uygulanması doğru olmayabilir. Herkesin diş beyazlaması farklı oranlarda ve farklı evrelerde beyazlayabilir. Bu sebeple süreci en iyi belirleyecek kişi diş hekimidir ve diş yapısıdır.

Hakkında admin

Check Also

İmplant Nedir

İmplant Nedir Diş İmplantı Tedavisi Kimlere Uygulanır Diş hem gülüşümüz açısından hem beslenme açısından hayatımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.