Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur Nedir Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur, ülkemizde başta olmak üzere vücudun belli noktalarına iğne batırılarak uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile çeşitli rahatsızlıklara çözüm bulunabilir ve sağlığımıza kavuşabiliriz. Çin’ de geliştirilen bu yöntem ile günümüzde kullanılan tedavilere destek olarak akupunktur tedavisi de yaygın olarak tercih ediliyor.

Akupunktur Hangi Hastalıklarda Etkilidir?

Bilindiği üzere özellikle baş ağrısı ve çoğu kişilerde dayanılmaz ağrılara neden olan migren ağrısı başta olmak üzere yine onu takip eden sırt ağrılarında sıkça tercih edilir.Romatizması olanlar ve psikiyatrik problemler ile baş edemeyenler, sigarayı bırakmak için her türlü tedaviyi deneyip başaramayanlar, kilo problemleri olan kişiler de çokça akupunktur tedavisine gerek duyar.Kadın hastalıkları ve doğum denilince de artık akupunktur akla geliyor. Doktora danışılarak uygulanan bu tedavi yönteminin amacı hamileliğin son haftalarını kısaltmak.

Zayıflama Da Akupunktur Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Akupunktur; vücuttaki enerji açığını dengeleyerek kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırarak sindirim sistemini etkiler ve bu da iştahın azalmasına yardımcı olur. En önemli şey beyinde sürekli açlık merkezini etkileyerek bunu bastırmaktır. Stres etkili olarak sürekli iştahı açık olan bir birey içinde akupunktur tedavisi bu süreci sonlandırıyor olur.

Buna dayalı olarak da elde edilecek olan sonuçlar karşılığında tokluk hissimiz daha çok ön plana çıkar ve açlık hissi ez alt seviyelere inmiş olur. Aşırı yeme isteğimiz ortadan kalkar ve bunun sonucunda dengeli beslendiğimiz için vücudumuzdaki toksinlerden kurtuluruz. Kilo insan yaşamını olumsuz etkilediği için akupunktur tedavisi sonrasında hayatlarına daha sağlıklı bireyler olarak devam ederler. Bu durum da hastaların kendilerini daha sakin, dengeli, mutlu ve hayat akışında daha aktif hissederler.

Her insan diyet yapamaz, yaptığı diyet sonrasında daha fazla strese girer ve bunun sonucunda da çeşitli hastalıklar boy gösterir. Baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, stres ve sinirli olma durumları diyet yapan kişilerde sıkça görülür. Bütün bunlar akupunktur tedavisi ile ortadan kalkar. Bu tedavi yöntemi ile mutluluk hormonu salgılayıp iştah sorunumuzu artık düşünmemeye başlarız. Akupunktur sindirim sistemini hızlandırdığı için kilo vermeniz artık zor değil.

Akupunktur Cilde Nasıl Uygulanır?

İğne tedavisi olarak bilinen bu yöntem kişinin cilt problemine bağlı olarak belirlenen noktalara batırılır. Büyük acılar hissedilecek bir durum söz konusu değildir. Cilde batırılan bu iğneler yaklaşık 30 dakika kadar batırılmış olarak kalır. Bazı durumlarda bunlara ek olarak iğneler ısıtılıp uygulanırken, bazen de yukarı aşağı hareket ettirilerek ufak uyarma akımları bilinçaltına gönderilir.

Akupunkturun Yan Etkileri Var Mıdır?

Her işin uzmanı vardır ve güvenilir yerlere gitmediğinizde uygulanan işlem sonrasında kendinizde yan etkiler görebilirsiniz. Steril olmayan ya da yanlış yere batırılan iğneler sonucunda sıkıntılı süreçlerden geçebilirsiniz.

İşlem sırasında görebileceğiniz yan etkiler şu şekildedir;

  • Baş dönmesi
  • Sersemlik
  • Yorgunluk hissi
  • Sinir hasarı
  • Enfeksiyon
  • Kanama veya iğne batırılan yerde morarma
  • Ağrı hissetme

Hakkında admin

Check Also

Funda (Calluna Vulgaris)

Funda çiçeği ; Gut hastalığına faydalıdır. Böbrek iltihabını keser. İshali giderir. Anne sütünü arttırır. Ağrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.